Site adresimiz dizibox.tv olmuştur. Sürekli güncel adrese erişmek için dizibox.com alan adını kullanınız.

Dil SeçeneğiStar Trek: Strange New Worlds 1.Sezon 8.Bölüm (The Elysian Kingdom)

 23 Haz 22 |  38
Sinema Modu İzledim
Çeviri Durumu:
%100 çevrildi.

Ayris
altyazı çevirmeni.
Myrault
altyazı çevirmeni.
Bölüm Özeti & Çeviri Notları
U.S.S Enterprise mürettebatı bir masala hapseden uzaylı bir bilincin evi olan bir nebulada mahsur kalır.

Yorumlar (38)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  Tüm Yorumlar

 1. @ilkeryrz

  Discovery’de ki Michael gibi fısıldayarak konuşmalara tahammül edemiyorum. Son derece sönük oyunculuk. Stargate Atlantis izleyenler bu gibi bölümlerin daha kalitelisini yıllar önce görmüştür.

  0 -1
 2. @mrlong

  bu senaryolar dünya seyretsin,sevsin diye yazılmıyor,amerikan seyircisi için yazılıyor,amerikalılar bu tür eski masallar ve fantastik uygulamaları çok severler,bütün ömürleri örümcek adam,marvel dc comics kahramanları ile geçtiği için herhalde;yalnız doktorun oyunculuğu çok iyi…

  0 0
 3. @joyberk

  demekki küçük kızı diziden çıkardılar, ama çıkması için de koskoca bir bölümü harcamak?

  0 -1
 4. @wishmaster

  Şu ana kadar ki en kötü bölüm, resmen küçük kızı daha ne yapacaklarını bilemeyip diziden bir çırpıda atmanın yolunu bulmuşlar…

  3 -1
 5. @drascom

  muhtesem bir bolümdü.fiziksel bir durumu ruhani bir biçimde işleyip bunuda star trek ruhuyla birleştirmişler. işte boyle bolumler bu diziyi sırada sci—fi olmaktan cıkartıp izleyici ile butunleşmesini saglıyor. ayrıca cocuklar dahil bütün ailenin keyifle izleyebileceği hale getiriyor. cekenlerin ve burada olmasını sağlayanların ellerine sağlık.

  1 0
 6. @deimar

  birden Q bunlaradamı bulaştı acaba dedim :D

  1 0
 7. @ncld2

  ben beğendim .niye beğenilmemiş anlamadım. çocukken hiç mi masal dinlemediniz?

  2 0
 8. @phaedrus ?

  yapacağınız bölümü öpeyim!.

  1 0
 9. @Siber-P

  Yorumlarda bu bölüme Star Trek içeriği değil. Gittikçe saçmalamaya başlamışlar diyenler için şunu söylemek istiyorum. Siz büyük ihtimal ile hiç Star Trek: The Next Generation izlemediniz. Eski dizilerin hepsini izlemiş birisi olarak her sezon bu tarzda bölümler ile dolu. Sadece Prime Time içerisinde olmayan film üçlemesini izleyerek Star Trek fanı olduğunu iddia eden tipler bölümün kalitesine laf etmiş. Senaristler Star Trek hikayelerinde özellikle dizi içeriğinde bu tarz hikayeleri çok kullanırlar. Sadece aksiyon ve bilim dolu içerikleri kısa süreli filmlerde görebiliriz. Bu sebeple bu bölüm oldukça klasik bir Star Trek dizi içeriğidir. Star Trek: The Next Generation Sezon 7 Bölüm 17, 14, 11, 7, Sadece bu dizinin son sezonunda olan bu tarz bölümler. Star Trek hayranı olmak şu temeli anlamaktan geçiyor. “Sonsuz uzay, büyük gizemler taşır. Keşfettikçe yaşadığımız olaylar hayal gücümüzün sınırlarında dolaşır.” Bu yüzden bu haftanın bölümünün kalitesi sebebi ile senaristleri tebrik ediyorum. Son olarak “Uzay: son sınır. Bunlar, Yıldız gemisi Atılgan’ın yolculukları. Devam eden görevi: garip yeni dünyaları keşfetmek. Yeni yaşam ve yeni medeniyetler aramak için. Daha önce kimsenin gitmediği yerlere cesurca gitmek için!”

  22 -3
  • @Kirizalid517

   İlk dizide de bu tarz bölümler vardı. Hatta bir bölümde bir gezegende Yunan tanrısı Apollo ile karşılaşıyorlardı. Bazıları dizi de neden savaş yok der bazıları da saçma bölümdü hiç bilim kurgu havası yok derler. İyi de Star trek bu değil ki. Adamlar evrendeki tün yaşam biçimlerini, gariplikleri vs yi araştırıyorlar. Dertleri savaşmak yada mantığa ulaşmak değil.

   0 0
  • @Kirizalid517

   Gayet de güzel bir bölümdü. Kaptan ın tavırları çok komik geldi bana. Keşke hatırlasaydı. :) Orijinal dizide bu tarz fantastik bölümler de oluyordu. Hatta bir bölümde tanrı Apollon ile de karşılaşmışlardı.

   0 0
 10. @Mesut23

  İzlediğim en yaratıcı bilim kurgulanmayan bölümdü.

  2 -1
  • @ilhantuzun

   bilimlenemeyen kurgu daha uygun düşerdi muhtemelen…

   0 0
  • @ilhantuzun

   bölümü savunanlara müjde, gelecek bölümde de ali baba ve kırk haramiler uyarlaması var… evet startrek in orijinalinde böylesi bölümler, en kült olanı da mr Q var da, bir galaksi de birbirinden habersiz kaç tanrısal varlığı kaldırır birader, elini sallasan tanrısal varlığa denk geliyor…orville ile bunun senaristleri yan yana salonlarda çalışıyor olsalar gerek ki, oldukça benzer senaryolar işlemişler aynı hafta içinde : zihinlere sahip olan tanrısal varlık, ve gemi personeli için kısacık anda çok uzun yılları yaşayanlar… neyse ben dava açıp kayıp bir saatimin tazminini isteyecektim ama talihsizliğe bak ki korsan izleyicilerin yasal hakları olmuyor.

   1 -4
 11. @cerebruma

  gerçek star trek böyle olur.

  6 -1
  • @ilhantuzun

   50 yıl önce böyle olurdu ancak aradan geçen onca yıl sonra kendini geliştiremeyenler de yok olmaya mahkum olur. nostalji yapmak istiyorsanız, orijinal bölümleri izlersin, 50 yıl önce izlediğim senaryoları aşamamışlarsa bu onların ahmaklığı, ben buna katlanmak zorunda değilim.

   1 -5
 12. @terratrigger

  Seyirciyle alay ediyorlar z kuşağı senaristleri. Bir halttan anladıkları yok. Bu sezon tam bir hayal kırıklığı!

  3 -8
 13. @dazejar

  Bilim kurgulanamadı.

  2 -3
 14. @hasanhasan

  10 hadi 15 ve sonunda 20.dak ya kadar tahammül ettim bu bölümde o da star trek hatırına..isimsiz bir dizi olsa idi şu bölümü kaç kişi seyrederdi..

  4 -8
 15. @evilbunny

  çokda iyi bir bölüm olduğunu söylemem ama bu kadar tepki çekmesi bana biraz aşırı geldi. TNG ve voyager’da bu tarz en az 50 bölüm vardır.

  4 -3
  • @ilhantuzun

   51 inciye gerek var mıydı ?

   0 -1
 16. @SeaT

  1 haftadır falan bunu mu bekledik lan Olm ne yaptınız iban gönderin 1-2 kuruş da ben atıyım para mı bitti de uzayda türk dizisi kalitesinde film çeker hale geldiniz

  2 -9
 17. @necessaryevil

  Bütçenin tükendiği yere denk geldik. Amerikan streaming platformlarının standardı haline gelmeye başladı bu. İstatistikler ilk 3-5 dizinin reytinglerini iyi gösteriyorsa bütçenin ayarını tek maaşlı memurun kombi kısması gibi kısarak bütün bir kışı tek kalem gaz alımı ile idare etmesine benzetiyorum. Böylece 1 sezonda evi darlayı yemekten kurtulup 3-5 sezon bağlayıp parayı cukkalıyorlar. Ekmeğine bakan tayfa yani bunlar :)

  3 -5
  • @daviance

   Bütün platformlar böyle artık , bıktırdılar bıktık ,neyseki 5 krş ödemedim hiç bir platform için ,bizde suçki önümüze ne atılırsa izliyoruz ,para değil insanın zamanına bile değmez şu bölümler ,ben genede bunu beğendim ama sık tekrara düşerse ki düşüyor genelde …..gömün gitsin.

   2 -2
 18. @PriviyetFart

  Başları berbat ama sonu çok iyi bitti.

  1 -1
 19. @finetuner

  Bu bölümün senaryosunu yazan aa iyiymiş deyip çeken kim varsa bulup ağız burun dalmak lazım.

  3 -7
 20. @kemairon

  Başta bu bölümü ekip eğlenmek için çekmiş herhalde diyordum ama çok güzel bitti.

  3 -1
 21. @agur77

  Kötü!

  2 -7
 22. @SPoKTIVE

  Boş bölümdü izlemeden geçtim.

  3 -5
 23. @Kfix

  istiyorlarki savaş olsun millet birbirini kırsın döksün

  Spoiler içeren alan!
  bir babanın kızıyla vedalaşması var

  saçma yorumlara bakıp peşin hüküm vermeyin
  gayet eğlenceliydi keyifle izledim

  20 -7
  • @ilhantuzun

   evladım, küçük emrah filmleri izlesene, onlarda böyle sahneler gırla

   0 -5
  • @Kfix

   he abim sen büyüksün sen kimin ne izleyeceğine karar veriyorsun he
   artık kimin hangi diziden keyif alıp alamayacağınada karar verir oldular klavye ergenleri sabır ya :D

   0 0
 24. @Hobastang

  bu ne aq nasıl bi ruh halinde yapılmış bir bölüm dahada izlemem

  3 -6
 25. @Onuncu Nero1

  Fantastik çocuk filmi gibi bir bölüm. Boşa zaman. Favorilerimden çıkartıyorum.

  3 -4
 26. @Ernblt

  Izlemezseniz inanın hiç birsey kaybetmez ve hatta zamandan kazanırsınız ki en kıymetli şey de odur.

  5 -5
 27. @PashaCnC

  Bilim kurgu yapımlarda drama daha ucuza mal oluyor herhalde. Bu aralar tüm bilim kurgu yapımlar drama dizisi gibi. Bu bölümü hiç beğenmedim.

  5 -4
 28. @muhammetus

  harika bölümdü, 9 dakikada bitirdim.

  5 -3