Site adresimiz dizibox.tv olmuştur. Sürekli güncel adrese erişmek için dizibox.com alan adını kullanınız.

Dil SeçeneğiHalo 1.Sezon 8.Bölüm (Allegiance)

 12 May 22 |  78
Sinema Modu İzledim
Çeviri Durumu:
%100 çevrildi.

Myrault
altyazı çevirmeni.
Bölüm Özeti & Çeviri Notları
John ve Makee, yaşadıkları tecrübe sonrasında yakınlaşmaya başlıyorlar. Halsey, kendini ve çalışmasını kurtarabilmek için son bir şans elde ediyor ve herkes bir taraf seçmek zorunda kalıyor.

Yorumlar (78)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  Tüm Yorumlar

 1. @zenginmeister

  Tecrübeli bir dizi izleyicisi olarak 2022 yılının en iyi dizisi diyebilirim.

  4 0
  • @cihan232

   dizi izlemenin tebrubesimi olur, demekki anca dizi izliyon bunada tecrube diyon, ne katki sagliyo sana?????

   0 -2
  • @Punk

   @cihan232 bir insanın zevkini kendini koyduğu yeri yargılamak sana mı kaldı? Kattığı bir şey söyleyebilirim düzgün imla ve Türkçe bilgisi, yazdığın kısa saçmalıkta bile 5 hata var.

   2 0
 2. @guvenceylan
  Spoiler içeren alan!
  Asıl problem insanlar…

  O kadar haklısın ki… :)

  1 0
 3. @Aezakmi

  ha şöyle ya neydi o öyle 45 dakika Kwan işkencesi falan

  4 0
 4. @aliseko007

  şu dizi 5 sezon çekilsin oyununda ayrıntılarına girilsin bak sen gör o zaman şöleni of of of

  0 0
 5. @aliseko007

  aq çok güzeldi beeeeeeee

  1 -1
 6. @wiseguytr

  Dizinin oyun ile ilgisi yok. Sadece Chief karakteri ve covenantlar uyuyor, gerisi hikaye.

  1 0
  • @ArgaKhan

   Zaten öyle olsun. Oyununu oynamışım bir de aynı hikayeyi izleyecek miyim? Kafayı mı yediniz siz. Ne güzel yeni hikayeler görüyoruz. Aynısı olsa başta ben, sizde nefret ederdiniz.

   6 0
 7. @tugrulengineer

  uffff deli bölümdü bee..

  0 -1
 8. @Darkside

  Dizinin yapımcısı diyor ki oyunlarına ekip olarak hiç bakmadık, hikaye gelişimlerinden haberimiz yok. Tek derdimiz karakterler üzerine odaklanmak!

  Kadim ırk var, ismini veren HALO var, Spartan’ların nasıl ve neden orataya çıktığı, geçmiş savaşları var, covenant empire yani uzaylı ırk var ve daha say say bitmez pekçok konu var oğlu var.. Bunların hepsine ayrı olarak koca koca diziler bile çekilebilecekken ortaya çıkan sonuç:

  Kwan ergenlik ve aile, baba problemleri, Master Chief aile, anne problemleri. Siyahi olarak güncellenmiş Miranda Keyes kıskançlık ve baba/anne problemleri, seçilmiş kızımızın bir anda ergene dönüşmesi vs vs.. Yine şükretmek lazım tabi, Master Chief siyahi ya da asyalı ve gay olabilirdi. Malum popüler bu aralar..

  Sonra diyorlar ki bu Türk dizilerini kim izliyor. İşte böyle yapımlara methiyeler düzenler gizli gizli Türk dizilerini de takip ediyor. Klasik aşk meşk kaos ağa dizilerinin süslü hali. 2. sezonu göremez.

  Şimdi kalkar birkaç tane gereksiz “beyenmiyorsan git yaeeaaa” der. Beğeniyorsanız izlemeye devam edin, övgülerinizi, yorumlarınızı paylaşın ama kendi fikirlerini de paylaşanlara saygı gösterin! Sizi ilgilendirmez kimin ne izleyeceği, nasıl izleyeceği!

  4 -11
  • @enszamane

   söylediklerine genel olarak katılıyorum gerçi ana temadan uzaklaşıp konuyu dağıtmışsın ama olsun. yine de bu kadar büyük bir markanın ve ciddi anlamda bütçe ayrılmış olan dizinin 2. sezonunun gelmeyeceğini söylemek yersiz. büyük bir kitlesi var ve yarıda bırakılmayacak bir seri olduğunu düşünüyorum

   2 0
  • @cobanoglu_a

   söylediklerinin hiçbirine katılmıyorum. kwana ergen diyenler , evet yaşı itibariyle öyle . öte yandan kişisel özellikleri ve hikayedeki yeri önemli olan. 14*15 yaşındaki çocuktan kaptan picard olgunluğu mu bekliyorsunuz kardeşim ? master chief in travmatik bir çocukluğu var sptartan projesinin aslında ne kadar acımasız oldugu anlatılıyor. çocuklar ailelerinden kopartılmış….üstün zekalı insanlar kariyer basamaklarını zekalarıyla çıkarlar ama duygusal olarak gelişimlerini tamamlayamadıkları için miranda çıkışları yapabilirler bu çok doğal. bilgisayar oyunu gibi mi dizi istiyorsunuz anlamadım kı ?

   3 -2
  • @Darkside

   @enszamane
   Yorumun için teşekkürler. Benim fikrim, HALO hayranları arasında hayal kırıklığı yarattığı için bütçe bahanesi ile çekilmeyeceği yönünde. Sizin fikrinize de saygı duyarım. Umarım sevenleri için devamı olur.

   @cobanoglu_a
   Söylemek istediklerimi hiç anlayamamışsın. HALO’nun animasyonlarunu izlersen belki nasıl bir seri olduğu hakkında fikir verir. Benim demek istediğim bu kadar çok ilgi çekici ve farklı hikayeler varken her karakterin ergenlik ve dramıyla dizinin boğulması. İlk sezonda aksiyonlu ya da gizemli birşeyler ver sonraki sezonlarda parça parça karakterin niye böyle olduğunu anlat bu kadar basit. Bu kadar hayranı olan bir dizi çekiyorsun, 8 bölüm olmuş sezon bitecek %90’ı dram..

   Şöyle düşünebilirsiniz. Fenerbahçe belgesili çekiyorum ama anlattıklarım Lefter’in sevgilileri, Alex’in aile sorunları, Oğuz ile Aykut’un çocukluk anıları… Şu ana kadar HALO tamamen bundan ibaret.

   0 0
 9. @vkopuzoglu

  Emeğinize sağlık.
  Zaten başından beri evrimle kafayı bozmuş o deli doktora feci uyuz olmuştum. Saflar ne güzel kız taraf değiştirmişti dinlesenize öyle değil mi? Haini dışarda değil içerde aramanız lazım, ha pardon sizin de içiniz çürüktü hainden kalır yanınız yok. Çatlak doktor olayları karıştırmaktan başka bir şey yapmıyor.

  Spoiler içeren alan!
  Kızı da tüm seri boyunca işe yaramadı olayı çözecek çok yanlış zamanda işe yaradı. Bunlar saf gibi Halsey’nin yanına gidip duygusallaşırken o sinsi kadın hep arkanızdan bıçaklıyordu haberiniz yok. John dışında herkesi ne güzel uyuttu. Sonunda Cortana’dan beklediğim hareket işte helal olsun. İşte şimdi tam ortak oldular.
  4 0
 10. @hknonc

  güzel bölümdü Gerim gerim gerildim.

  Spoiler içeren alan!
  Cortana’nın taraf değiştirmesi, asistleri ve Kai’nin altın vuruşu çok iyiydi.

  Ayrıca şu belediye başkanı kılıklı kadın gerçekten sabır testi yaa. Makee en sonunda batsın bu dünya deyip verdi coşkuyu.İyi de yaptı bence

  2 -1
 11. @Fxogame

  Ben oldukça beğendim diye bilirim diziyi. oldukça sürükleyici. Genelde gece izlerim filmleri uykumdan 1 – 2 saat keserim izleyeceksem sadece gece bir şeyler izlerim. Ve bu uykumdan çaldığım zamana değer bir yapım bence. Fringe, starwars serisinin tümü buna değmişti bu dedeğer bence. Mandolarian ve küçük Yoda yı unutmamak lazım.

  3 0
 12. @ouma

  yapay zeka bile duygusala baladı :)

  1 0
 13. @1trex0

  Uzun bir yazı olacak..

  Dizi dışı:
  Geçen bölümde Kwan var diye bikbik yapıp atlaya atlaya izleyenlerden de neden IMDb’si düşük bunun gibi şeyler söyleyenler çıkabilir. Nedeni sizin gibi tiplerin gidip orada düşük puanlar vermesi. Eğer üye olup izlediğiniz dizi ve filmlere düzenli ve makul oranda puanlar verirseniz siz de o puanlara etki edebilirsiniz. Ben yaklaşık 2 senedir öyle yapıyorum. Dizileri bölüm bölüm puanlıyorum. Neyi nereye kadar izlediğim ve ne kadar beğendiğimi de kolayca takip edebiliyorum.
  Bölümlere puanım ilk dört bölüm 8, beş 9, altı 10, yedi 8 ve bu sekizinci bölüm 9.
  Şöyle ki bu dizi bu yıl Severance sonrası 2 numaram. Uzay bilim kurguları hep birinci sıramda olur ama Severance bunu bozdu.

  Dizi içi:
  Birkaç bölüm önce söylemiştim.

  Spoiler içeren alan!
  Cortana Halseyin ne kalt***nın ne mal olduğunu görecek diye. Çünkü John’u anladıkça ondan yana olmaya başladı. Halsey kalt***nın gücü kendisi için istediğini de anladı bu bölüm. Bu kadın uzaylı covenantlardan bile tehlikeli.

  Makee hakkında söyleyecek çok bir şey yok.

  Spoiler içeren alan!
  Olması gereken karaktere geri döndü ve siyahi çavuşa çok iyi oldu.

  Sezon finalini aşırı merak ediyorum.
  1×09 Sneak Peak çok iyi. youtubedan bakabilirsiniz

  1 -1
 14. @powchuz

  Garip gelebilir ama Dr Halsey ,Dilek İmamoğlu ve Canan Kaftancıoğlu karşımı gibi görünmüyor mu? .d

  2 0
 15. @Casine35

  Her hafta beklemek sıkıcı, sezonun tamamını yükleseler de, bizde bir solukta izlesek.

  1 0
 16. @teksas

  Bir kez daha gördük ki, evrenin en alçak yaratığı insan olabiliyor.

  5 0
 17. @melinoeswn

  Dizide romantizm olması falan gram umrumda değil ama neden Makee ile oldu ki dfjgkfjgf Keşke Kai falan olsaydı hiç sevmiyorum şu sarı şırfıntıyı…

  0 -2
 18. @engin102

  cortana resmen nihayet golünü attın şu kapçıkk a :D helal sana

  2 0
 19. @soa01

  oyununu bilmem.. belki 50 yaşında olmamdan kaynaklıdır.. ama dizi efsane bence.. gelecek her zaman ilgi çekmiştir.. demek ki daha içimdeki çocuk ölmemiş

  23 -1
 20. @wanted666

  offfffffff fena bitti haaa bu diziye düşük oy atanların kafasına yazık diyorum

  9 0
 21. @Democratiam

  Sağlam yerde bitti umarım diğer bölüm Kwan’ı es geçip direk burdan kaldıgı yerden devam eder.

  5 0
  • @21licesur2147

   Maalesef istediğin gibi olmayacak hepsi bir biriyle bağlantılı tüm hikaye bağlantılı ki öle de olması gerek kwan ı görmek istenmeyen herkes diziyi izlemeyi bırakabilir yani:)

   0 0
 22. @mamleha

  eğer gelecek bölüm bu bölümün devamı olmazsa diziyi 2 bölümde bir izlerim haberiniz olsun o lanet çinli veletten nefret ediyorum yaşasın spartanlar

  4 -5
  • @cihan232

   koreli :)

   2 0
  • @ilhantuzun

   @cihan232, aslında tam bir moğol.

   0 0
 23. @BayKukla

  yakarsa evreni garipler yakar.

  4 -1
 24. @RAMU
  Spoiler içeren alan!
  Makee tam taraf değiştirecek gibiydi ama son dklarda “başlarım böyle humanity’ye” diyerek alienvari kankilerinin safına geri dönüş yaptı. John ile bir şeyler yaşayacakları zaten çok barizdi ancak ilişkilerinin bu kadar hızlı ve erken zirveye çıkmasını biraz garipsedim. Oyunlarıyla hiç alakam yok ancak dizi baya hızlı ilerliyor bu da muhtemelen hikaye çokluğundan. Bir an önce temel şeyleri anlatıp asıl mevzuya geçmek istiyorlar gibi. Farazi bir düşünce olarak söylüyorum: İlerde Makee, John’dan hamile kalacak ve ailenvari kankaları da, çocuğun şeytandan(john) olduğunu öğrenecekler. Bunun sonucunda tekrar taraf değiştirecek ancak bu sefer kalamar kafalılar çocuğu kutsal addederek Makee’e teşekkür edip Halo’suna tersten kavuşturacaklar :)
  3 0
 25. @godofthunder1453

  Fena bölümdü

  0 -1
 26. @faintchimera

  IMDB puanı umrumda değil bu dizi benim için Game Of Thrones’dan daha güzel bir dizi. Oyununu da çok severek oynuyorum. Haftaya sezon finali olacak sanırım sağlam bir aksiyon bizi bekliyor gibi geldi bana… Keşke Netflix gibi tüm bölümler tek seferde yayınlansa :)

  7 -2
 27. @tshtsh

  Güzel bölümdü.

  1 -1
 28. @nioxoin
  Spoiler içeren alan!
  şuana kadar yayınlanan en iyi bölümdü, ipler iyice gerildi, hatun bir ara döner gibi oldu sonra insan soyunun kendi yaratık ailesinden daha beter olduğunu görünce vazgeçti. Gg yedi humanity. yaşasın archangellar :)
  2 0
 29. @meric demir

  vay bee uzun zamandır böyle güzel bilim kurgu gelmemişti.bir solukta izledim.

  3 0
 30. @ozilker07

  dizi yi 5 dk izleyip
  10//30 dk mola vererek izledim
  neden böyle yapptığımı yenicek fark ettim
  yine her zaman ki gibi
  bittii

  0 -1
 31. @sovalye3000

  bence dizi şimdiden 3 sezon onayını almıştır

  10 0
 32. @SuleymanA

  IMDb puanında dalgalanma olmasının sebebi şu Kwan Ha denilen kız. Bu kızın olduğu her bölümde bizim saydırdığımız gibi yurt dışındakiler de saydırmış. Yorumları okudum ve bazıları 7. bölümde izlemeyi bırakmış. 8 bölüm oldu ve kızın hikayesi çok yavaş ilerliyor. Sert eleştiri yapmakta haklılar bu yüzden bence. Neyse bu bölüm bir önceki bölüme göre harikaydı.

  9 0
 33. @mcelik
  Spoiler içeren alan!
  Order 66
  6 0
 34. @janjan441
  Spoiler içeren alan!
  kai üzümlü kekim ♥ Makee gitmeden önce jhon’a veda etmesi güzel bir ayrıntıydı, duygu içeriyor.
  1 0
 35. @KingRAGNAR.

  Bölümler uzatılsın ve bölüm olarak değil sezon olarak paylaşılsın admin bizi bu zevkten mahrum bırakma :)
  Beğenin üste çıksın dostlar.

  3 -13
  • @sumuq

   Reis diziyi dizibox çekmiyor :D

   11 -1
  • @tefenni

   Bu kadar mı zır cahilsin be??? Sanki diziyi Dizibox çekiyor

   0 -1
  • @KingRAGNAR.

   Olum siz ironi nedir bilmezmisiniz yani dizinin zevkli ve güzel olduğundan bahsediyorum ne boş yapmışsınız biz bilmiyoruz sanki diziyi kimin çektiğini :)

   0 0