Site adresimiz dizibox.tv olmuştur. Sürekli güncel adrese erişmek için dizibox.com alan adını kullanınız.
Fragmanı izle Troy: Fall of a City

M.Ö. 12 veya 13. yüzyılda meydana gelen 10 yıllık Troya kuşatmasının hikâyesini anlatır.

Yorumlar (10)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

 1. @mkenan

  ben bu destanin tamamini birkac dilde okudum..zaten yapabilecegimiz tek sey de okumak..neticede bunlar diziler ve sinema filmleri.. bu sekilde bakmanizi tavsiye ederim.. Tarih asla dizilerden ve sinema filmlerinden ögrenilmez, onlarinda gercege bagli kalmak gibi bir zorunluklari yoktur..bir cok arastirmaciyi inceler, hangisi size daha inandirici geliyorsa, o yönde sizde katkida bulunmak icin arastirmaya devam edersiniz.. benim kabul ettigim gercek, arzu ve siyasi ihtiyactan dolayi tarih degistirilemez..saygilar..

  0 0
 2. @bariiis

  İlk olarak diziyi iki defa izledim ve her defasında heyecan vericiydi. Homeros destanlarını bildiğiniz varsayıyorum; bir tane testi bulmuşlar ne zaman tam hatırlamıyorum. Hem Homeros Destan’ında hem de testinin üzerinde Achilles siyahi olarak resmedilmiş. Yani burada da siyahi diye linçlemeyin!
  Zeus konusuna gelecek olursak evet siyahi olması bana da garip geldi, yanlız böyle uygun görüp yapmışlar, geri değiştiremezler değil mi? Tanrı ve tanrıçalar biraz sönük kalmış ama yine de diğer kadro toparlamış diye düşünüyorum.
  İzleyecekler için kesinlikle öneriyorum. Harikaydı..

  0 -1
 3. @LUbring
  Spoiler içeren alan!
  Lan achilles nasıl zenci olur zar zor izledim dizizyi.
  1 0
 4. @QueenOriginal

  Verilen puana bakmayın arkadaşlar gayet akıcı bir şekilde sezonu tamamlanıyor.

  Spoiler içeren alan!
  saçma sahnelerde yok değildi mesela prensin parmakları kesildiğinde

  her şeye rağmen daha yüksek puanı hakediyor.

  0 0
 5. @Vedvin Polka

  Belgesel niyetine izlenebilecek bir dizi değil. Bu tür yapımlarda direkt tarihi doğruluğa önem veriyorsanız, şiddetle kaçınmanızı öneririm. Karakterler ve onlara ait öğeler var elbet, ancak dizi kendi yorumlamasını eklemekten, biraz da tabiri uygundur uyarlama yapmaktan kaçınmamış. Tarihsel bir diziden ziyade eski zaman temalı bir drama olarak keyifle izleyebileceğinizi düşünüyorum.

  “My adrenaline is rising” diyen karizmasız bir Akhilleus, uzun yıllar sonrasına ait olması gereken icatlar, şemsiye altında yürüyen Menelaos, o sirkten çalınmış kostümler… Tarihsel olayları direkt olarak görmezden gelmekten ve/veya değiştirmekten kaçınmamışlar, orjinal temalardan pek de fazla bir eser yoktu. Olaylara ait öğelerden toplama yapılmış gibi adeta.

  Oyuncu seçimlerinde, özellikle siyahi Akhilleus kısmında biraz eleştiri görüyorlar, ancak bunun ne kadar geçerli olduğu da tartışılır. Sonuçta bunlar günümüzde evrensel epiklerdir ve yapımından sorumlu kişilerin hedef kitleye dayalı olarak ufak değişiklikler yapması pek de göze batmamalı.

  3 0
 6. @emrexcv

  Truva tarihini sevenler ve mitolojiye merakı olanlar izleyebilir. Bölüm süreleri 1 saat ve bana uzun geldi açıkçası. Onun dışında puanının 3.8 olmasına anlam veremedim o kadar da kötü değildi. İzleyin hak vereceksiniz.

  2 -1
 7. @RexHope

  İzleyecektim ama 3.8 nedir yahu o kadar kötü mü :(

  1 -1
 8. @munzuradam

  Yüzlerce ziyaretçi, tek bir soru; Brad Pitt var mı?

  1 0
  • @selmanmugul

   ne bradd pitt i adamlar siyahi achilles yapmış :)

   2 0
  • @keremix

   Brad Pitt olsa puanı 3.8 ölümü?..

   1 0