Fragmanı izle The Witcher

The Witcher

imdb: 8,2

Witcher Saga roman serisi sayısız dile çevrilen, hakkında film, dizi, oyun ve grafik roman yapılan The Witcher, Netflix ekranlarında izleyiciyle buluşacak. Video oyunu tüm dünyada 33 milyonun üzerinde satarak çok büyük bir başarı yakalayan The Witcher, genç yaşta doğaüstü yetenekleriyle canavarlarla savaşan cadıları anlatmakta.

Yorumlar (304)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  Tüm Yorumlar

 1. @BabaTr71

  başlıyalım

  0 0
 2. Henry Cavill in diziden ayrılmasında ki asıl sebeb Superman karakterine geri dönecek olması (dönecekti) Man of steel 2 ve Man of steel 3 çekilecekti programı aşırı yoğun olacağı için diziden ayrıldı lakin sonrada superman rolünden kovuldu orasıda ayrı konu, senaryodan memnun değilmiş dizi istediği gibi ilerlemiyormuşta o yüzden diziyi bırakmış falan bu söylentilerin hiç bir kesinliği yok hepsi sadece söylenti haa eğer öyleyse bile Helal be dizi istediği gibi çekilmiyor diye adam diziyi bıraktı diye Henry ye destek vermek aşırı saçma bunu diziyi izlemeyenler yapıyor zaten sanırım. Dizi ister çok iyi olsun ister orta olsun ister kötü olsun yinede dizinin küçümsenemeyecek bir kitlesi var insanlar Geralt karakterini artık onunla benimsediler onun hareketlerine, mimiklerine, jestlerine alıştılar diziyi onunla sevdiler böyle diziyi bırakmak hiç etik değil izleyicilere bir hakarettir bari finale kadar dayansaydı, senaryodan memnun değilse değil sen zaten oyuncusun oyunculuğunu yap gerisine karışma! Harry Potter filmlerinde dördüncü filmden sonra ana karakteri oynayan oyuncunun yerine başka birisinin geldiğini düşünün güzel olur muydu? isterse dünyanın en iyi oyuncusu gelsin yinede eskisi gibi olamaz! Yeni gelecek oyuncunun Henry nin Geraltı gibi hıııı dediğini düşünün eskisi gibi olur mu? diziyi izleyen ve seven tayfaya büyük saygısızlık bu yaptığı…..

  0 0
  • @whovianCaner

   bu diziyi izleyenlerin çoğu oyun ve kitaplardan gelme o yüzden bu dizide işlenen konuları pek beğenmiyorlar witcher dünyası zaten çok zengin ve güzel hikayelerle dolu oyunu ise bu konuyu alıp zirveye koydu o yüzden dizide işlenen çoğu hikayeler cacık oyunu oyna oradaki hikayeyi deneyimle çok daha eğlenirsin.

   0 0
 3. @cihan_solmaz

  izlediğim güzel flimler arasında yerini aldı. Tavsiye edeerim.

  0 0
 4. @Mare24

  Witcher sadece bir dizi değil bir evren ve bu evrene giriş yaptığınızda her detayını öğrenmek istiyorsunuz. Dizide sadece flashback sahneleri biraz kafa karıştırıyor geriye dönüldüğü anlaşılmadığı için ama sonradan her şey yerine oturuyor. Defalarca izleyebilirim.

  0 0
 5. @greenhouse

  çok güzel bir dizi….. eleştirenlere bakmayın…..

  1 0
 6. @AZURA16

  kaynağa sadık kalınarak yapılan işler gayet başarılı oluyor. elbette kitaplardan birkaç fark mevcut ama konu ve olaylar kitaba sadık ilerliyor. müzikleri, ortamı uzun zamandır hasret kalınan fantastik yapımlardan biri haline getiriyor.

  1 -1
 7. @godofthunder1453

  Mükemmel ötesi

  0 0
 8. @Oseis

  o kadar ne yaparsan yap beğenmiyecek insan var ki ne desek onlara işlemez. Yok kitapla aynı değil, yok vasat kaldı yok duygular tam işlenmemiş. Adamlar 8 bölüme komple kitaptaki her şeyi sığdırabileceklerdi değil mi ? Korona, mali sıkıntılar ona rağmen ülke değiştirilmiş sahnelerde saatlerce aynı sahneler çekilmiş ama yok bizim milletimiz her şeyin en iyisini hakkettiği için olmaz yine de yetmez. Kitap okumaya devam edin arkadaşlar izlemeyin dizi felan

  1 0
  • @pavlichenko

   Kitapları okuyanların yaptıkları eleştirilerin neredeyse hepsi haklı eleştiriler. Bire bir kitaplar ile gitmeliydi eleştirisi dışında hepsi gayet haklı. Netflix’in elinde para da vardı zaman da. İsteselerdi diziyi 8 bölümden fazla olarak çekerlerdi. Ha öyle acayip aksiyon sahnelerinin olduğu bölümleri kastetmiyorum. Dizinin eksiklerini giderecek evren ve karakterleri derinleştirecek diyalog odaklı bölümlerin olması gerekti. Meraktan soruyorum Game of Thrones izledin mi? Orada karakterler nasıl güzel anlatılıyor. Birbirleri arasındaki ilişkiler tam da olması gerektiği gibi. Netflix’in Witcher Dizisine geldiğimde karakteri tanıyamaz oluyorum. Kitapları iki kez okumuş biri olarak. Ciri’nin ergen tavırlarına, Yennefer’in ağzından küfür düşmemesine. Yennefer’i bırak Nenneke’nin küfür etmesi karşısında dumura uğruyorum. Eğer ki sende kitaplardaki karakterleri ve hikayeleri bilsen eleştirirdin. Witcher popüler kültürün oyuncağı oldu. Sen ve senin gibi kitapları okumayanların Witcher’ı böyle öğrenmesini, bilmesini istemezdim. Sana tavsiyem eğer ki diziyi sevdiysen kitaplarını okuman olacaktır.

   1 -1
 9. @Kayrat

  Aşağıdaki yorumlara katılıyorum. wheel of timime ı izledikten sonra basit kaldı. İkinci sezon biraz vasattı. Bu durum beni çok üzdü. Ama yine de izlememezlik yapmayın. Her halükarda piyasadaki pek çok diziden iyidir. Sadece 2. sezon için ümitlenmeyin.

  1 -2
  • @arnavutefe

   koskoca sezon ne izlediğimi anlamadım gerçekten okadar uzattılarki konuyu sadece son 1-2 bölümü tatmin ediciydi.

   1 -2
 10. @cankcmn

  Muazzam bir sezondu. İstediğimiz Witcher bu işte. Sakın tek günde bitirip ziyan etmeyin :D

  2 -2
 11. @Omartag61

  @arnavutefe
  Bende aynı şekil zaman çarkını izledikten sonra basit geldi bu biraz. Beklentimi karşılamadı. Ama ilk sezonu çok daha iyiydi tabi

  1 -1
  • @arnavutefe

   aynen ilk sezonu çok daha iyiydi aslında bu sezonuda fena değildi sadece çok uzatmışlar konuyu 3-4 bölümlük olayları 1 sezona sığdırmışlar son 1-2 bölümü dışında beni tatmin etmedi

   0 -1
 12. @godofthunder1453

  efsane geri dönmüş başlayalım bakalım

  1 0
 13. @arnavutefe

  wheel of time yı izledikten sonra çok basit gelmeye başladı 2. sezonu,
  4. bölümdeyim beklentimin altında kaldı şuan için

  1 -3
 14. @DiziGG

  2.Sezon ….. NÖBETTEYİZ XD

  1 0
 15. @pickleibo

  vala ben begendim sahsen melıktureye selamlar burdan

  0 0
 16. @caughtsomewhereintime

  Popüler kültür kölesi oldu güzelim Witcher :( Ah… Yine de ikinci sezonu beklemeye devam.

  2 0
 17. @mesicsen

  ya ben malım bişe anlamıyorum ya da dizi cok karisik

  1 0
  • @caughtsomewhereintime

   İlk kitabı anlatıyor bu sezon. İlk kitap zaten karmaşık bir hikaye anlatıyor, normaldir.

   0 0
 18. @kutucalsberg

  Artık gelsin şu 2. sezon beklemekten sıkıldık

  0 0
 19. @Engerek01

  23 Ağustosta The Witcher: Nightmare of the Wolf geliyor. Dizinin yapımcılarından animasyon bir film. Film olduğu için dizibox’ta görür müyüz bilmiyorum ama görsek harika olur. Çünkü dizi serisinde anlatılamayan bazı boşlukları bu animasyon filmde anlatacaklar.

  1 0
 20. @prettybirdie

  yeni sezon cıkartın artık ilk sezonu 5 kere izledim unutmamak icin yeter

  1 0
  • @beerus

   animasyon filmi çıktı bu arada ona bir bak istersen fena değil geçmişi anlatıyor.

   0 0
 21. @pavlichenko

  Kitaplarını okuyun arkadaşlar kitaplarını. Yoksa 1. sezon final sahnesinde Geralt ve Ciri’nin karşılaşmalarında;

  Spoiler içeren alan!
  kaderlerini, şaşırma hakkı ile ikinci kez birbirine bağladıklarını nereden bileceksiniz. Okumazsanız nereden bileceksiniz ki aslında Geralt’ın kadere inanmadığını. “Sadece kader yeterli değil, biraz daha fazlası olması gerek.” dediğini nereden bileceksiniz. Kadere inanmadığı için Ciri’yi aramayı düşünmediğini. İlk kez Brokilon ormanlarında karşılaştıklarında Ciri’yi yanına almadığını nereden bileceksiniz. Kaderlerini ikinci kez bağladıklarında Ciri’nin Geralt’a “Geralt, ben senin kaderin miyim?” diye sorduğunu ve Geralt’ın ona “Hayır Ciri, sen biraz daha fazlasısın.” dediğini nereden bileceksiniz.

  Aslında dizinin 8. bölümünün adının buradan geldiğini nereden bileceksiniz….

  6 -2
  • @meliecannk

   evet

   0 0
  • @arnavutefe

   geralt’ın zaten kadere inanmadığını bağıra bağıra anlatıyor dizi.. yahu herşeyi kitapta ki gibi hemen olsun istiyorsunuz cidden çok sinir bozucu oluyorsunuz bekleyin izleyin işte illaki işlenecek bazı konular….. 2. sezonda dediklerini gösteriyor zaten……!!

   1 0
 22. @HT

  2. sezon gelecek mi acaba?

  0 0
  • @melisa2334

   17 Aralık’ta 2. sezon geliyor.

   1 0
 23. @jesuscarabelas

  Bir de şu saçmalığın kitaplarını okuyun filan denmiş yorumlarda. Cin Ali okuyun aynı hesap. Kitabına ayrı oyununa ayrı sokum. Dizisi zaten ortada. Şişman sarışın çocuğun ergenlik draması. Meraklısı izlesin.

  2 -13
 24. @Kopelee

  Dizi efsane olmuş ikinci kez izliyorum. Neden 2. sezon gelmiyor boşlukta kalmış birşeyler eksik kalmış gibiyim resmen yanii

  0 0
 25. @Eray Msrc

  izlerken okadar güzel gelmemişti hoştu ama işte sıradan bi dizi gibiydi bitirdikten sonra kendımı boslukta hissettim şuanda 2. sezona ihtiyacım var.

  4 0
 26. @emrrrre

  Kesinlikle çok iyi bir dizi izlemeyen çok şey kaybeder. Bazı arkadaşlar zamanı biraz karışık bulmuş ama bence gayet anlaşılırdı sadece en başta 1 kafa karışıklığı oluyor sonradan insan anlıyor . Özet olarak kesinlikle izlenmesi gereken bir yapım umarım 2.sezonuu yakında gelir.

  1 0
 27. @birprenses

  Kesinlikle izleyip pişman olmayacağınız bir dizi izlemeyen çok şey kaybeder. Zaman kavramı çok karışık evet ama ben finalde her şeyi çözdüm. Siz de oturup biraz düşünürseniz anlarsınız. Mük.

  2 0
 28. @aleynae12

  Kitabını ve oyununu oynamadım izlesem anlamadığım yerler olabilir mi?

  0 0
  • @dusktodawn

   Aleyna, selam. Biraz geç bir cevap olacak ama kusura bakma :p Oyunu oynamanın size sağlayacağı artılar, karakterleri tanımak olur. Oyun kitaptan bağımsız, yapımcı şirket CD Projekt Red’in kitapların sonuna denk gelecek şekilde yazdığı bir hikaye. Elbette kitaplardan beslenip, buna göre hikaye yazılmış ancak ana, orijinal hikayeden daha bağımsız işlenmekte. Karakterlerin yapıları, kişilikleri yine kitaplar baz alınarak orta koyulmuş oyunda. Kısacası oyunlar, Withcer kitaplarının bittiği yerde, CDPR’ın üstüne eklediği hikayeyle başlıyor. Kitap konusuna gelecek olursak eğer, dizinin şu anki sezonu Sapkowski’nin yazdığı ikinci ama hikayeye kronolojik baktığımızda ilk okunması gereken kitap olan The Last Wish yani Türkçe’si ile Son Dilek isimli kitabı baz alarak çekilmiş durumda.

   Anlamayacağın yerler elbette olacaktır, The Last Wish kitabına bağlı bir şekilde hikayeyi anlatmakta çünkü. The Last Wish’teki hikayenin işlenişi, ilerleyişi ve kronolojik sırası büyük çoğunlukla kitapla aynı yapılmış. Bazı yerlerde kitaptan farklılıklar olsa da aşağı yukarı The Last Wish kitabındaki paragrafları daha basite indirgeyerek ekran başına getirmiş diyebiliriz. Hatta tahminimce anlamayacağınız tek yer olacaktır, onu da dizinin ilerleyen zamanlarında “Haa, böyle miymiş?” diyerek anlayacaksınız.

   Diziyi izleyebilirsiniz. Anlamadığınız yerleri ilerleyen bölümlerde daha iyi anlayabileceğinizi düşünüyorum. Dizi bittikten sonra hala anlamadıysanız ufak bir araştırmayla kafanızdaki soru işaretlerini kolaylıkla çözüme ulaştırabilirsiniz.
   Ayrıca diziyi beğenirseniz kesinlikle kitaplarını okumanızı tavsiye ederim. Dizinin bundan sonraki sezonu kronolojik baktığımızda ikinci sıradaki Sword of Destiny’i, yani Kader Kılıcı kitabını konu alacak. Ayrıca oyunlarını da -kesinlikle birinci oyun çok eski, oynanmaz diyerek atlamayın- oynayabilirsiniz. Ki bence Witcher 1, Witcher 3’ten daha güzel hikaye anlatısına sahip. Elbette kötü değil, Witcher serisi oyun dünyasında adından bolca söz ettiren, çok büyük başarılara ev sahipliği yapan bir seri. Yapımcısına deliler gibi kazandırmış, yapımcının itibarını katlamış bir seridir. (Cyberpunk 2077 faciası işleri biraz yokuşa sürüklese de) Hatta bir çok oyuncuya en sevdiğiniz beş oyunu sıralayın diye sorsanız, cevaplardan birisi büyük oranda The Witcher 3 olabilir. Bu seriyi ölmeden önce oynamak gerekir.
   Biraz uzun yazdım, sadece Witcher evrenini bilmeyenlerin nasıl hissedebileceğini açıklamak istedim. Teşekkürler.

   6 0
 29. @feyzakn

  Mükemmel bir şeydi anlatılamaz

  0 0
 30. @nilayyydd

  Kitabı okumayıp oyunları oynamayıp diziye başlayan ve Ciri ile Geralt’ı shipleyen saftirik ben…

  7 0
 31. @raskolnikovrmn

  çok iyi dizi hiç düşünmeden başlayın..

  1 0
 32. @Emin23

  Ben diziye ilk başladığımda bir bölüm jaskier vardı sonraki bölüm yoktu 4. Bölümde konuyu anladım oyunu daha önce oynamamıştım ama çok güzel bi dizi game of thrones tan bile daha iyi bence

  1 -3
 33. @playnx1907

  aga 7.5 milyar insan arasında bi kızıl ilik gibi bi hatun bulamadınızda bunu mu getirdiniz karşımıza triss e hakaret gibi geldi

  20 0
  • @scttsv

   değil mi ya!!!

   1 0
 34. @kemalix

  diziyi izlerken kimi yerlerde kendimi hala witcher 3 oynuyormus gibi hissettim. o atmosfer yani oyunun atmosferini süper yansitmislar diziye. amaaa oyunu oynamamis olanlar icin yada kitabini okumamislar icin tahmin ediyorum dizi cok sacma ve alakasiz gelecektir ve hic sarmayacaktir. onlara da saygimiz var.

  4 -1
 35. @omerrfaaruk_

  ne zaman gelcek şu yeni sezon kaç aydır bekliyorum

  0 0
  • @Aliimranatay

   2021 yılında çekimler bitmesi planlanıyor ancak çeviri vs. süreyi uzatacaktır.

   3 0