Fragmanı izle The Expanse

Günümüzden 200 yıl sonrası... Deneyimli dedektif Miller, oldukça zengin bir ailenin kayıp kızını bulmak için bir uzay gemisi kaptanıyla işbirliği yapar. Olayı araştırdıkça kahramanlarımız, insanlık tarihinin en büyük komplolarından biri ile karşı karşıya olduklarını fark ederler.

Yorumlar (102)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  Tüm Yorumlar

 1. @lostideas

  Arkadaşlar uzunca bir yorum yazıyordum ama ne yazık ki kayboldu. Tekrar yazamayacağım ama ana fikri aktarmaya çalışayım. Ben de dizinin ilk bölümlerinde sıkılıp terk edenlerdenim. Deneyimler her ne kadar kişiye özelse de, çok sayıdaki diğer insanların deneyimlerinin de hatırı sayılır bir kıymeti vardır ve dikkate alınmaya değer. Bu nedenle çok sayıda yorumu okuyup diziyle tekrar ilgilenmeyi düşündüm. Ancak bu yapımın ilk iki sezonunun açık bir başarısızlığı ifade ettiğini kabul etmek daha makul görünüyor. Çünkü ilk iki sezon izleyicinin terk etmesine sebep olacak kadar sıkıcı olmak zorunda değil bence. Bir yapım yavaş ilerleyebilir ama içine çeken ve sürükleyen bir özelliğe de sahip olabilir. Mesele bunu başarabilmek zaten. (Gerçi bunu da herkes aynı şekilde deneyimlemez ve yapımın hissiyatına giremeyebilir ve yine de sıkılabilir. O da var tabi.) İdeal bir izleme yöntemi olmasa da, alternatif bir diziye başlama ve izleme yöntemi olarak, ilk iki sezonun yazılı ve videolu detaylı özetlerini edinip, 3. sezondan başlamayı daha uygun buluyorum. Çünkü burada bir-iki bölümden değil; koca iki sezon sabretmekten bahsediyoruz. İki sezon 45 dk.dan toplam 17 saat eder. Geçmiş kötü deneyimimden dolayı, aynı sıkıntıya bu kadar uzun süre katlanmayı makul göremiyorum. Neticede anlamak da önemli olsa bile, öncelik bu değil. Eğlenmek, keyif ve zevk almak, kaliteli ve anlamlı zaman geçirmektir önemli olan. Ve ilk iki sezon bu anlamda sınıfta kalıyorsa, kanaatimce bahsettiğim yöntem daha uygun görünüyor. Dizideki deneyimleri çok üst seviyede olumlu olan arkadaşlar da, ilk iki sezonun bir başarısızlığı ifade ettiğini geniş fikirlilikle kabul edebilmeli ve keşke ilk iki sezon da daha iyi ve sürükleyici olsaydı diyebilmelidirler. Ki birçoğu da bunu kabul etmiş.

  0 0
 2. @okan19791979

  çok güzel

  0 0
 3. @adamlarthebandd

  bilim kurgunun tavan yaptığı bir diziydi. çok çok iyi yeni başlayacak olanlar daha fazla beklemesin

  1 0
 4. @notpopular321

  Bu dizi hakettiği değeri görmüyor yazık…

  1 0
 5. @DDKORKUT

  Devamı gelsin dediğim dizi

  0 0
  • @notpopular321

   Harcanan paraya göre izlenme çok düşükmüş boşuna bekleme

   0 0
 6. @mercan16

  10 aralıkta son sezon geliyor final sezonu olarak :I

  1 0
 7. @h0yr4t

  Yorumları okuyunca yazma gereği hissettim.
  Diziyi kesinlikle bırakmayın veya ara vermeyin.

  İlk 2 sezon evet biraz sıkıcı evet karakterlere uyuz oluyor insan evet dizi gitmiyor ama ilk 2 sezonu izleyip 3. sezona başladıktan sonra bırakamazsınız bence ve karakterlere olan bakış açınız da değişecektir.

  İlk 2 sezonu izlemesek olur mu?
  Olmaz çünkü izlenmezse diziden birşey anlamazsınız.
  İlk 2 sezon niye böyle derseniz öteki yorumumda bahsetmiştim.

  Dizide bahsettikleri kısaltmalardan kişilerden kuruluşlardan hiçbir şey anlamıyorum!
  Doğrudur başta biz de anlamadık izleyince hepsi oturacak yerine merak etmeyin lütfen.
  Efsaneyi kaçırmayın zamanında izleyin ilk 2 sezon birazcık sabır sadece.

  1 0
 8. @h0yr4t

  Bilimkurguya ilgisi olan herkesin kesinlikle izlemesi gereken bir başyapıt expanse.

  Bir bilimkurgu hayranı bir izleyici olarak bitirdiğinizde listenizde en tepelerde olacak bir yapım olacağına eminim.

  Dizi bana göre battlestar galactica tarzı bilim gerçekçilik star trek tarzı aksiyon uzay gemisi savaşlar biraz stargate tarzı ve bu üçünden çok daha fazlasını içeriyor.

  İlk 2 sezonu biraz sonrakilere göre vasat bence ve bazı izleyicileri sıkabilir ama dayanmak lazım sonuçta tamamen yeni bir dünya ve kurguya alışıyorsunuz.

  Sonrasında öyle bir gelişiyorki olaylar her bölüm farklı bir aksiyon heyacan.Bir uzay gemisi odasında saçma sapan muhabbetler insan ilişkisi izleten veya birşeylerden bahsedip de sizden onu mahrum bırakan bir dizi değil. İliklerinize kadar doyuruyor sizi bilimkurguya efektler görsellik muhteşem.Zaten Amazon prime dizisi hiçbir şeyden kısıtlanılmamış bence.

  Gelecek sezonu 6. sezonu son sezonu olacak bu efsaneyi zamanında izlemek lazım.Bence bilim kurgu hayranı olan kimsenin bu diziyi kaçırmaması lazım çünkü bu yazdıklarım belki bir kaç sene sonra hükmünü yitirecek şu anki etkiyi yaratmayacak.

  Dizinin en sevdiğim yanlarından biri de çok tanıdık yüzler olmaması ve muhteşem karakterleri dizideki karakterler muhteşem yazılmış insan gerçekten hayran kalıyor zaten böyle olmasa sadece konu ile efekt ile yürümezdi.

  Ne muhteşem oyuncular dandik senaryolarla rezil oluyor 2. sınıf bilim kurgu filmlerde.
  Benim tavsiyem oyuncu kadrosuna veya ilk sezonda biraz sıkıcı gelmesine aldanmayın devam edi

  1 0
  • @RedBlight

   Ben de tam tersi ilk 2 sezonu inanılmaz beğendim, Miller’ın hayatta olduğu bölümler. Gerçekten de ilk 2 sezon farklı kişiler tarafından yazılmış gibi. İzlediğim en güzel dizi bu diyordum. Sonra Türk dizisi tarzı aşk, entrika, hamaset + Fringe tarzı abartı bilim kurgu vs. girdi işin içine. En sevdiğim dizi olmaktan çıktı. ilk 10’a girebilir ama :)

   1 -1
 9. @Rakunsevenfare

  İzlediğim en iyi bilimkurgu dizisi

  0 0
 10. @ykam

  astroit kuşağını, KEMER diye çevirmek nedir arkadaş? Ayıptır, günahtır; uzay bilgisinden bu kadar uzaksanız gidin başka dizileri çevirin

  1 -2
 11. @Fr4nkMart1nN

  Böyle bir dizi nasıl olur da “Önerilen Diziler” arasında yer almaz

  4 -1
 12. @sparrow3

  Diziye başlamayı düşünenler hiç tereddüt etmeden başlayabilir gerçekten çok dolu ve doyurucu bir hikayesi var repliklerde anlatılanlar ve bahsedilenler hep ilerisi için minik birer ama bu hikayenin daha oturaklı olmasını ve kaliteli olmasını sağlıyor gerçekten güzel yazılmış bir bilim kurgu dizi hakkını vermek gerek. Örneğin the 100 ile karşılaştıracak olursam saçma salak hatalar yapılmaması gereken en aptalca şeyi yapma eğilimi yok burada bu da daha gerçekçi olmasını sağlıyor aslında bir nevi geleceğin minik bir ihtimalini izlediğiniz hissini uyandırıyor sizde. İzlenmeyi hak eden güzel nadir dizilerden düşünmeden İZLEMEYE BAŞLAYABİLİRSİNİZ.

  2 -1
 13. @553818

  4 bölüm izledim. çok yavaş ilerliyor desem yavaş da değil sürekli bir şeyler oluyor ama konu hiç akıcı değil, dizide ne dram var ne gizem ne aksiyon ne komedi öyle kendi halinde bi dizi yapmışlar. çok güzel yorumlar almış dizi ne zaman güzelleşiyor bi yazsaydınız da ona göre devam edelim. ilk 4 bölüm zaman kaybı.

  8 -3
  • @sparrow3

   Dizi zevkin olduğundan emin misin kardeşim dizinin hikayesini anlatabilmesi ve ilerlemesi için öyle olması gerekiyor her bölüm senin için savaş mı çıkarsınlar istiyorsun şans vermeyeceksen hiç izleme boşuna yorma kafanı o yavaş dediğin yerler dizinin anlaşılması için zemin zaten. Yavaş dizi böyle olmuyor ayrıca sen yavaş dizi görmemişsin

   4 -13
  • @Fullmetall

   Gayet de dizi yavaş açılıyor ne alakası var dizi zevki ile? Bilimkurgu uzay içeren en az 10 dizi film izledim gördüm. Klasik laf, hemen karşıdaki insanı, fikrini ezikliyeceksiniz. Yoksa olmaz. Şu dizilerde bile faşistlik yapıyorsunuz ya deli oluyorum. Hasta mısınız lan siz? Gerçekten psikolojik rahatsızlığınız mı var? Tamam bir şeyi savunursun anladık da karşıda ki insanı ve düşüncesini niye ezikliyorsun? yavaş yerler dizinin anlaşılması için zemin hazırlıyormuş muş..
   8. bölüme kadar dizi bildiğin anime gibi, ordan oraya gidiyorlar, dizinin asıl bölümü 7 ve özellikle 8.bölüm. Olaylar 8 de kopuyor ve gerçekten bilimkurguya bağlıyor. @553818 7 ye kadar sabretmeni tavsiye ederim, ilk 5 bölümde bende izlerken sıkıldım yan ekrana oyun açtım, diziye dikkatimi vermedim. Devam eden olaylarda dizi açılmaya başladı. ilk bölümde olan olay 8. bölümde gerçekten sonuca vardı, şimdi bunu görüp bilip de dizi yavaş ilerliyor diyen insana böyle salakça söylemlerde buluyorsan bence bunu diyen kişinin dizi film izlememesi lazım. Herkes dizi eleştirmeni oldu yetmiyor diziye kötü bir şey diyince o insanı da eleştiriyorsunuz…

   4 -2
 14. @volkan0404

  arkadaşlar lütfen biri yazsın . kemerliler. dsi. bm. kuşaklılar. bunlar hangileri şimdiden teşekkürler. bm dünya insanları onu biliyorum ama diğerleri?

  0 0
  • @traBolic

   Google arama motoru, 2000’lerde piyasaya oturdu ve halen varlığını benimseyemeyenler var

   0 -4
  • @volkan0404

   he bi akıllı sensin. boş yorum yazacak kadar vaktin varsa google dan bulup link atarmısın kardeşim ben baktım bulamadım.

   1 0
  • @Alpha19031

   Kemerliler : Ne dünyadan nede marstan olan bağımsız bir şekide yaşamaya çalışan ama sürekli mars ve dünyanın sömürgesi altında kalmış insanlardır.
   BM : Birleşmiş milletler .(Dünya)
   Kuşaklılar : Çevirmen farklılığı tamamen.Kemerliler ile aynı kişilerdir.
   DGI : İngilizcesi OPA (Outer World Aliance) Türkçesi DGI (Dış Gezegen İttifakı ) Kemerlilerin kendi örgütlerine verdikleri isimdir.Bir topluluktur.

   4 0
  • @volkan0404

   @Alpha19031 eyvallah kardeşim ilgin için teşekkürler. kuşaklı ve kemerli çevirmen farkı oldugunu bilmiyordum anladım şimdi taşlar oturdu.

   2 0
 15. @jesuscarabelas

  5. sezona üşüşen yoğun ilgi üzerinde dedim ki ulan ne kaçırıyoruz tekrar deneyelim. Hadi bakalım kaldığım yerden 2. sezondan başladım. Fakat olmuyoor. Olmuyor. Bilim kurgu aşığı olarak böyle ciddi sayılabilen bir diziyi sevebilmeyi gönülden istedim. Ama ne mümkün öyle tipitoşlar seçmişler ki oyuncu niyetine, şekil şemal on numara ama bomboş arkadaş. Yani uzayda beraber yol alsak bunlar da dışarıda kalsa dımdızlak, yardım isteseler feryat figan Jesus abiii aç hangarı ağbiiii diye. Yeminle söylüyorum dönerim kapsülüme yatar uyurum mışıl mışıl.

  4 -2
  • @553818

   aradığım yorum.

   0 0
 16. @jesuscarabelas

  Kategorinin pembe dizi olarak güncellenmesi gerekiyor

  0 -2
 17. @Vegasunmusic

  Admiiin bekliyoruz dün yeni sezonun yayınlanmış olması lazımdı ne zaman gelecek?? :)

  0 0
 18. @seyimegundogdu.vol2

  6 sezon onayını aldı 6 sezonu ile birlikte final yapacak !

  1 0
  • @atikma

   Çok iyi haber teşekkürler.

   0 0
 19. @ragofol

  BAY “kahretsın dunyayı evrenı yıne kurtarmak zorunda kalacağım” valla bezdım yoruldum kurtar kurtar kurtar nere kadar,

  0 -1
 20. @destinadik

  Eğer siz de benim gibi ilk böümleri izleyip bırakma düşüncesine kapılırsanız kesinlikle bunu yapmayın çünkü gerçekten türünün en iyi örneklerinden biri. Değeri pek bilinmiyor ama görsel efektleri olsun, olay akışı ve kurgusu olsun muazzam. Biraz sabredip izlemeye devam ederseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

  2 0
 21. @hecee

  1 sezon zemin 2 sezonla beraber başından kalkamayacağınız konu ve olaylar ahhhh protemekul seni bi anlasalar

  0 0
  • @agsalman

   Sen nasıl anladın ki adını bile doğru yazamamışsın :D
   Doğrusu protomolecule yani molekül öncesi gibi bir şeyler ama sen anladığına göre bizi daha iyi aydınlatırsın diye tahmin ediyorum :D

   0 -14
  • @hecee

   sen doğrusunu yazmak için uğraşmışsın ben ise basit yolla kendimi anlatmışım sende anlatmışın niye dil anlatım hocası moduna giriyon kasma yavrum kendini . harflerle takıntılı olma anladıysa geç .d

   2 0
 22. @hecee

  2 sezondan sonra kara delik gibi içine çekiyor film ona göre sıkılıp bırakmayın sabredin ilk 3e girer dizi olarak şahsen mükemmmelll

  2 0
 23. @EMRULLAH73

  Film. yanlış yazarsam kusura bakmayın.LEVİATHAN adlı bilim kurgu romanından esinlenerek yapılmış. Evrende ilk yaratılan canlılardır vahşi,kendi türünü yiyen özümseyerek onun şeklini alan varlıklardı . Daha sonra başka yaşam formlarının gelişmesi için sürgün edildiler. Böyle kaliteli bir yapım görmedim emeği geçenlere saygılar.

  0 0
 24. @Genesys88

  hala izlemediyseniz cok sey kaciriyorsunuz demektir bugune kadar olan tum uzay dizilerini unutun 5 sezon yil sonu veya geleck yilbasindan sonra falan gelecekmis o zaman tekrar bastan baslar izlerim ilk uc sezonu bir oturusta izledim artik mecbur gozler gitti… ilk sezonlar cogu alternatif gitmis ben baska sitelerden izledim mecbur.

  0 0
 25. @katil2031

  fragmana tıkladım açılmıyor

  1 0
 26. @Ercandark

  Arkadaşlarima katılıyorum. Bu yasima geldim (45) ne bil. Kur. dizilerin etkisinde kaldım sayamam. Ama bu hepsini aldi götürdü çöp kutusuna attırdı. Hafizami sildi sanki. Boyle bir dizi yok aklim gitti. Izlemek isteyenler gec bile kaldiniz. Düsünmeyin.

  2 0
 27. @wosvos

  dizi arap atı gibi sonradan açılıyor.

  0 0
 28. @akaymtr

  İzlediğim en iyi kurgu dizilerden biri.

  0 0
 29. @torik

  evsane gelmiş..

  0 0
 30. @flashh670

  Yorumlara bakarak başlıyacam, yorumlara göre beyin yakan cinsten bilim kurgu.

  0 0
 31. @dazejar

  ilhantüzün çok boş bir karaktersin…….. Hatta dizideki uzay boşluğunu bile sen canlandırabilirsin.

  0 -1
 32. @dazejar

  yorumlar neden gözükmüyor ?

  0 0
 33. @dazejar

  ”@ilhantuzun” adlı ilginç karaktere mesaj……… aga bi git !!!! Dizinin her bölümünün altındaki yorumlara hayatında geçirdiğin yanlızlığın izlerini bırakma. Git biraz dışarıdaki insanlarla sohbet et. Herkesin yorumlarına cevap yetiştirmeye çalışma. Çok zavallı bir izlenim bırakıyorsun.

  0 -1
 34. @Yorum

  Yönetim dizinin kategorisini lütfen bilimkurgu olarak düzenleyin. Bu kadar iyi bir bilimkurgu yapımını kategoride bulamayıp şans eseri vitrinde görerek buldum.

  33 -2
  • @erenn42

   Bu dizi ilk defa karşıma çıkıyor favorilere alıyorum bakalım izleyelim görelim. Bilim kurgu tagı eklediğiniz için de teşekkür ederiz (önceden ekli değildi)

   0 0
 35. @guilliani

  diziye baslayalim mi nasil dizidir polisiye tarzi mi orville gibi farkli turler bir arada olay falan mi cozuyorlar?

  0 -1