Fragmanı izle 3 Body Problem

1960'larda Çin'de alınan önemli bir karar, uzayı ve zamanı aşarak günümüzdeki bir grup bilim insanını insanlığın en büyük tehdidiyle yüzleşmek zorunda bırakır.

Yorumlar (9)

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  Tüm Yorumlar

 1. @nerex

  kitabı kadar güzel oacak mı bakalım, fragman iyi duruyor

  0 0
 2. @terratrigger

  Ocak 2024’te gelecekmiş. İşin yoksa bekle şimdi. 3 kitabını da okumuştum. Çin kültür devrimi ile başlıyor, Mao Zedung döneminde yapılan saçmalıklar ile başlayıp, uzaya çıkabilen Çin ve diğer dünya devletlerinin yüzyıllara dayanan hikayesi. Bazı soyutlamaları nasıl anlatacaklar, gerçekten merak ediyorum. Çinliler daha önce dizi filmini çekmek istediler ama berbat olmuştu. O projeyi rafa kaldırdılar sonra. Çin’den uzaya gönderilen bir sinyalin tahmini 300 ışık yılı ötedeki ( mesafeyi tam hatırlamıyorum) başka ,ölmekte olan bir gezegen tarafından alınmasıyla başlayan bir hikaye. Ciddi bilim-kurgu meraklılarını oldukça mutlu edecek bir roman ama filmi nasıl olacak, bilemiyorum. Game of Thrones ekibinden imiş yapım ekibi. Neyse, derin bir soluk alıp bekleyelim!

  0 0
 3. @T.sutay

  Dus alan erkek gorurseniz haber verin , asyali olmasin ama

  0 -2
  • @cemagar

   Çok ilginç ve kaliteli bir yapım olacak gibi..

   0 0
 4. @kayitsiz

  Hayatın her alanında karşınıza çıkacak belirli tipler vardır. Bunlardan biri de cehaleti yücelten ve bunu saldırganlaşarak yapan tipolojidir. “O”nlar ki üst perdeden konuştukları zaman cehaletlerinin paçalarından aktığını fark etmezler. Saldırılarına cevap vermediğiniz zaman da kendilerinin çok akıllı ve ve haklı olduklarını zannederler. Örneğin bir dizi film sitesi olan burada bir dizinin kitabı varsa ve bu bir üye tarafından tavsiye edilirse hemen saldırganlaşır. Muhtemeldir ki cocukluğunda kitap oku diye çok zorlanmıştır. Sanır ki site admini kendisi. Okuma tavsiyesi verene hiç beklemeden “ağzının payını” veriverir oracıkta. Yine muhtemeldir ki laf yetiştiremezse küfreder. Oysa bilmez ki bu alanda herkes fikrini söyler, tavsiyesini paylaşır. Tavsiyeye uyup uymamak kişinin kendi bileceği iştir. Dahası hangi fikir kendine yakınsa onunla ilgilenir değilse ilgilenmeden geçer. Fakat bu tipler için bir konunun kendisi ile ilgili olup olmaması önemli değildir, aksine küçük bir okuma tavsiyesi bile saldırması için yeterlidir. O yüzden okuma sevenlere tavsiyemdir; çocuklarınıza okumayı sevdirerek öğretin zorlayarak değil. Kalın sağlıcakla.

  19 -1
  • @marin

   Yazdıklarınıza katılıyorum. Ancak naçizane bir hatırlatma; okuma seven değil kitapsever, okursever veya okumayı seven kişi olarak yazman daha doğru ve hoş olurdu. tercih tabii ki de sizin. Saygılarımla.

   2 0
  • @kayitsiz

   @marin tavsiyenizi önemli buluyorum ancak şöyle bir durum var; ”okuma” tanımını en geniş anlamı ile kullandım. Aslında yazı bir bütün olarak uzun ve bu nedenle zaten sadece belii bir kitle okumaya zahmet edecektir. Tanımlamalarla yazının iyice uzamaya ve makaleye dönmeye başladığını görünce kısa kesmek durumunda kaldım. Yoksa bu “okuma” tanımı davranış okumayı da içerecek kadar geniş anlamda kullanılacaktı. Saygılar.

   1 0
 5. @turgayaktas

  yine çıktı kitabı var okuyunculardan biri daha :) anladık arkadaş kitabını okumuşsunuz. biz filmini izliycez geçicez.

  3 -15
 6. @likedie

  Kitabının serisi çok güzeldir okuyun, okutturun. Cixin Liu yazarı.

  7 -1